Nemzetközi konferenciát és disszeminációs műhelymunka beszámoló - 2018. 12. 10.

Időpont: 2018. 12. 10.
Helyszín: SZTE JGYPK Testnevelési és Sporttudományi Intézet (4008)

A Nemzetközi konferenciát és disszeminációs műhelymunkát Dr. Győri Ferenc intézetvezető, szakmai megvalósító mint házigazda nyitotta meg, kifejezve abbéli örömét, hogy a magyar-román-szlovák együttműködés keretében a sporttudományi kutatóműhelyek között létrejött nemzetközi kooperációs projekt keretein belül létrejött  együtt gondolkodás és az azzal párhuzamosan megkezdett kutatás azért jött létre, hogy igazolja az egészségfejlesztő hatású, rendszeres fizikai aktivitás, - beleértve az iskolai testnevelést -, testösszetételre, motoros képességekre és életminőségre gyakorolt jótékony hatását.

Ezt követően Dr. Molnár Andor, szakmai vezető ismertette a fő napirendi pontokat, majd bemutatta a szegedi kutatócsoport struktúráját, a feladatok elosztását, majd a az első periódus mérési eredményeket

Elsőként Dr. Nora Halmová és a Prof. Dr. Jaromir Simonek a nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Testnevelési és Sport Tanszék Sporttudományi Kutatóműhelyének munkatársai be sporttudományi kutatóműhelyüket és a megkezdett munkával kapcsolatos észrevételeket. Felhívták a figyelmet arra, hogy a metabolikus szindróma komoly szív- és érrendszeri kockázatot jelent a felnőtt lakosságra Szlovákiában is, melynek prevencióját gyermekkorban meg kell kezdeni.

Prof. Dr. Vasile Liviu Andrei és Dr. Viorel Petru Ardelean (Aurel Vlaicu Aradi Egyetem, Testnevelési és Sporttudományi Kar Sporttudományi Kutatóműhely, Arad, Románia) kutatóműhelyük bemutatását és a romániai vizsgálatok állásának ismertetését követően a testnevelés és sport romániai helyzetéről beszélt, méltatva a magyarországi mindennapos testnevelés eredményeit. A konferencia a szakmai vezető, Dr. Molnár Andor zárszavával ért véget.

További cikkek

  • Hír
2022. február 28.
The effects of physical education on gross motor skills in 6-7 years old