Szakmai műhelymunka - beszámoló - 2019. 10. 17.

Időpont: 2019. 10. 17., 15:00 - 16:30
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, Testnevelési és Sporttudományi Intézet ( 6725 Szeged, Hattyas u. 10., 4008-as terem )

A szakmai műhelymunka bevezetőjeként Dr. Molnár Andor, szakmai vezető mondott köszöntőt, majd bemutatta a második mérési fázis hazai, román és szlovák eredményeinek összehasonlító elemzését.  Hangsúlyozta, hogy a kutatócsoport áltl alkalmazott módszerek, - az OMRON BF511 testösszetétel-analizátorral történő testösszetétel-mérés, a TEST OF GROSS MOTOR DEVELOPMENT-2 (TGMD-2) tesztrendszer helyváltoztató mozgásokra és eszközkontrolláló mozgásokra vonatkozó feladataival történő mozgásfejlődés-vizsgálat, valamint a KidScreen-27 kérdőív gyermek és szülői változatával történő egészséggel összefüggő életminőség (HRQoL) vizsgálat -, nemzetközileg elfogadottak, jól és könnyen adaptálhatóak, a gyermekek körében jól alkalmazhatóak, és az eredmények összehasonlítását is lehetővé teszik.  A kutatási eredményeket minden gyermekekkel foglalkozó szakember, valamint sportszakmai vagy oktatásügyi döntéshozók figyelmébe ajánlotta Magyarországon, Romániában, Szlovákiában, de akár szélesebb körben is.

Ezt követően Fintor Csaba, szakmai megvalósító az első és második mérés adatainak összehasonlító elemzését, annak statisztikai módszertanát mutatta be, egyben elemezte a kutatás első és második fázisában a helyváltoztató (lokomotoros) és eszközkontrolláló (object control) feladatok összesített eredményeit és az egészséggel összefüggő életminőség (HRQoL) vizsgálatára alkalmazott KidScreen-27 kérdőív gyermekeknek szóló változatával mért összesített pontszámok korrelációs mátrixát.

A projekt harmadik fázisának hazai méréseiről Nagy Ágnes Virág, szakmai megvalósító számolt be. Kiemelte, hogy a KidScreen kérdőív-család tagjai (KidScreen-52, -27, -10) számos nyelven gyermek és szülői változatban is elérhetőek, könnyen értékelhetőek és a KidScreen Group által meghatározott standard értékekkel összevethetőek. Hangsúlyozta továbbá, hogy a kutatás során használt OMRON BF511 testösszetétel-elemző egyszerű, könnyen kezelhető és könnyen szállítható, viszonylag olcsó készülék.

Ezt követően Vári Beáta, szakmai megvalósító és Dr. Molnár Andor, szakmai vezető a kolozsvári ICU 2019 nemzetközi szimpóziumról és projektmegbeszélésről tartott tájékoztatót, melyen bemutatták a projekt eredményeit. Méltatták a projekt kedvező külföldi visszhangját.

További cikkek

  • Hír
2022. február 28.
The effects of physical education on gross motor skills in 6-7 years old