Beszámoló - 2019. 02. 06.

Időpont: 2019. 02. 06., 14:00 - 15:30
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, Testnevelési és Sporttudományi Intézet (6725 Szeged, Hattyas u. 10., 4008-as terem

A 14:00 órakor kezdődő programot Dr. Molnár Andor, szakmai vezető nyitotta meg. Bevezető gondolataiban hangsúlyozta a projekt jelentőségét a gyermekkori elhízás káros következményeit. Elmondta, hogy a felnőttkori kövérség – mely már gyermekkorban kialakulhat – számos betegséggel összefügg, ezeknek kiváltó oka lehet, így az egyén egészségi állapotát és ezáltal az életminőségét nagymértékben befolyásolja, negatív irányba tolja. Negatív hatásai között szerepel a magas vérnyomás, fokozódik a 2. típusú cukorbetegség, koszorúér elmeszesedés, agyi érbetegségek, ízületi megbetegedések kialakulásának esélye. Ezt követően a vezető kutató ismertette a projekt első mérési fázisának hazai eredményeit számokban.

A projekt első mérési fázisának hazai gyakorlati, „terepi“  tapasztalatait, a mérések szervezését, előkészítését,lebonyolítását, az adatgyűjtés specifikációit Nagy Ágnes Virág, szakmai megvalósító mutatta be.

A projekt első mérési fázisából származó hazai adatok digitalizálását, feldolgozását és statisztikai analízisét Fintor Csaba, szakmai megvalósító végezte. A műhelymunka keretében ismertette a felmért (TGMD-2) helyváltoztató (lokomotoros) és eszközkontrolláló (object control) feladatainak összesített eredményei és az egészséggel összefüggő életminőség (HRQoL) vizsgálatára alkalmazott KidScreen-27 kérdőív gyermekeknek szóló változatával mért összesített pontszámok korrelációs mátrixát.

Végezetül Dr. Molnár Andor, szakmai vezető a második mérési fázisk hazai megvalósításának menetrendjét ismertette, majd válaszolt a menet közben a hallgatóság részéről felmerült kérdésekre.

További cikkek

  • Hír
2022. február 28.
The effects of physical education on gross motor skills in 6-7 years old